Ünnepi megemlékezés Sepsiszentgyörgyön

Vasárnap, március 11-én a Sepsiszentgyörgyi Evangélikus–Lutheránus Egyházközség tagjai családias hangulatban emlékeztek meg az 1848–49-es szabadságharc hőseiről.

Zelenák József esperes Fil 1,15-21 alapján hirdette Isten Igéjét. Többek közt hangsúlyozta, hogy az egyéni érdekeket számos esetben alá kell vetni a közösség érdekeinek, ahogyan a márciusi ifjak is tették.

Az istentiszteletet követően gyülekezetünk gyermekei ragyogó szemekkel márciusi ifjakhoz méltóan énekeltek szavaltak Domokos Zsuzsa tanítónő vezetésével. Majd templomunk kertjében a lángoló lelkű evangélikusok – Kossuth Lajos, Petőfi Sándor – emlékére felállított kopjafák előtt róttuk le tiszteletünket.

Meghitt, evangélikus családias ünneplésen vehettünk részt. Rendezvénysorozatunkat március 15-én városunk többi lakosával a főtéren folytatjuk, ahol ünnepi beszédet mond Ft. Adorjáni Dezső Zoltán evangélikus püspök.

Végh Nimród